// GIBIBYTE

Power Platform

Power Platform üç Microsoft ürünü için toplu bir terimdir: Power BI, PowerApps ve Power Automate (daha önce Flow olarak biliniyordu). İnsanların verileri kolayca manipüle etmelerine, yüzeyselleştirmelerine, otomatikleştirmelerine ve analiz etmelerine yardımcı olacak araçlar sağlar ve Microsoft 365 ve Dynamics 365 (diğer üçüncü parti uygulamaları ve diğer Microsoft hizmetleriyle birlikte) ile kullanılabilir. Power Platform, temel veri platformu olan Common Data Service ( CDS ) sayesinde uygulamalar ve hizmetler etkileşime girebilir.

Power Platform, Kullanıcıların işlerini yürütmelerine yardımcı olacak veriler üzerinde üç temel işlem yapmalarını sağlayan bir sistemdir: Analiz Et, Harekete Geç ve Otomatikleştir. Bunu, CEO’dan ön büro çalışanlarına kadar HERKES’ e yardımcı olmak için verileriniz üzerinde birlikte çalışan Power BI, PowerApps ve Power Automate ( Flow ) ile yapıyoruz.

// GIbIbyte

Power Apps ve Dynamics 365

Dynamics 365 Satış, Dynamics 365 Müşteri Hizmetleri, Dynamics 365 Pazarlama gibi Dynamics 365 uygulamaları, verileri depolamak ve güvenliğini sağlamak için Power Apps tarafından kullanılan veri platformunu (Common Data Service) kullanır. Bu, entegrasyona gerek kalmadan doğrudan Dynamics 365’te kullanılan temel iş verilerinize karşı Power Apps ve Common Data Service’i kullanarak uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır.

// GIbIbyte

Ortak Veri Hizmeti (Common Data Service)

Microsoft Power Platform’un kalbi, Uygulamalar için Ortak Veri Hizmeti’dir. Common Data Service (CDS), standart varlık kümeleri ve kayıt türleri ile önceden oluşturulmuş Azure Cloud’da barındırılan güvenli bir veritabanıdır. Bu kayıt türleri – örneğin, Hesaplar, Kişiler ve çeşitli etkinlik türleri genişletilebilir – böylece ek veri alanları ekleyebilirsiniz. Geliştiriciler iş ihtiyaçlarına uygun yeni varlıklar da ekleyebilirler. Varlıkların birbirleriyle ilişkileri vardır ve gerekli alanları yapmak, alanları gizlemek ve varsayılan değerleri ayarlamak için İş Kuralları oluşturulabilir.

// GIbIbyte

Power Automate

Power Automate (Eski adıyla Microsoft Flow), uygulamalar ve hizmetler arasında otomatik iş akışları oluşturmanıza yardımcı olan bir hizmettir. Bu iş akışları verileri entegre etmek ve güncellemek, dosyaları senkronize etmek, bildirim almak ve daha fazlası için kullanılabilir. Bugün Power Automate ile çalışan ve Uygulamalar için Common Data Service dahil 200’den fazla uygulama ve hizmet var ve bu sayı her zaman artıyor. Power Automate, kullanıcıların tekrar eden, zaman alan görevleri kolayca otomatik hale getirerek “işleri halletmenin daha iyi bir yolunu” sağlar.

// GIbIbyte

PowerBI

PowerBI, Microsoft tarafından sağlanan bir iş analizi hizmetidir. CDS veya diğer veritabanlarında depolanan verileri kullanarak, kullanıcılar satış, müşteri hizmetleri ve diğer işletme işlevleri hakkında önemli verileri görüntülemek için bilgilendirici raporlar ve gösterge tabloları oluşturabilir. Bu gösterge tabloları ve raporlar web sitelerinde, SharePoint veya Ekiplerde ve Uygulamalarda yayınlanabilir.

Buradaki son gelişmeler, son kullanıcılar için görsel kişiselleştirmedir. Bu özellik kullanıcının bir görseli gereksinimlerine göre ayarlamasını ve daha sonra kullanmak üzere işaretlemesini sağlar.

Başlamak için bugün bize ulaşın. Size Dynamics 365 ve Güç Platformu’ndaki en güncel haberleri, ipuçlarını ve en iyi uygulamaları sunmayı amaçlıyoruz. Ortamınızdaki en yeni özellikleri etkinleştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa veya herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.