// Kullanıcı Dostu, Self Servis Analiz ve Görselleştirme Aracı

Power BI

Microsoft Power BI iş zekası aracı, analitik yeteneklerini geliştiren şirketlere rekabet avantajı sağlayabilir. Bu tür şirketler, Microsoft Power BI ile iş faaliyetlerini planlamaya, plan analizine, değişiklik analizine ve iş süreci optimizasyonuna olanak tanıyan sağlam analiz çözümlerine dönüştürebilir.

// GIbIbyte

Microsoft Power BI şunları sağlar:

// GIbIbyte

Power BI rolünüzle nasıl eşleşir?

Power BI’ı nasıl kullanacağınız, bir projedeki veya bir takımdaki rolünüze bağlı olabilir. Diğer kişiler, diğer rollerde Power BI’yı farklı şekilde kullanabilirler. Örneğin, raporları ve gösterge tablolarını görüntülemek için öncelikle Power BI hizmetini kullanabilirsiniz.

Satıştaki başka bir iş arkadaşı, satış kotalarındaki ilerlemeyi izlemek ve yeni satış potansiyel ayrıntılarını incelemek için Power BI telefon uygulamalarını kullanabilir.

Sayıları zorlayan, iş raporu oluşturan iş arkadaşınız, rapor oluşturmak için Power BI Desktop’ı kapsamlı bir şekilde kullanabilir, ardından bu raporları görüntülediğiniz Power BI hizmetinde yayınlayabilir.

Bir geliştiriciyseniz, verileri veri kümelerine aktarmak veya gösterge tablolarını ve raporları kendi özel uygulamalarınıza yerleştirmek için Power BI API’lerini kullanabilirsiniz.

Yeni bir görselemi ihtiyacınız var? Kendiniz oluşturabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca, ne elde etmeye çalıştığınıza veya belirli bir projedeki rolünüze bağlı olarak, Power BI’nın her bir öğesini farklı zamanlarda kullanabilirsiniz. Power BI’ı nasıl kullanacağınız, Power BI’nın hangi özelliğinin veya hizmetinin durumunuz için en iyi araç olduğuna bağlı olabilir. Örneğin, müşteri katılım istatistikleri hakkında kendi ekibiniz için raporlar oluşturmak üzere Power BI Desktop’ı kullanabilir ve Power BI hizmetindeki gerçek zamanlı gösterge tablosunda envanter ve üretim ilerlemesini görüntüleyebilirsiniz. Power BI’nın her bir parçasını kullanabilirsiniz, bu yüzden çok esnek ve ilgi çekici.

Microsoft iş ortağı olan Gibibyte, bu dönüşümün başarılı olmasını sağlamak için uygulama ve danışmanlık yardımı sağlamaya hazırdır.