Microsoft

Microsoft Teams ile Uzaktan Çalışma

Bu yazımızda Microsoft Teams’e genel bakış yapacağız. Kısaca Teams, Ekipler, sohbetler, görüntülü aramalar ve daha fazlasını gerçekleştirmenize olanak tanıyan kuruluşunuz için nihai işbirliği aracıdır. Teams’i ilk defa kullanacaksanız, yazımızın sonundaki Teams kullanım kılavuzu indirip, inceleyebilirsiniz. Hadi bir bakalım!

Etkili İşbirliği

Microsoft Teams, özellikleri sayesinde şirket çapında etkili iletişim sağlar. İçerdiği işlevlerden bazıları video toplantıları, anlık mesajlar ve çok kullanıcılı belge işbirliğidir. Oluşturulan kanallar etrafında, farklı konular veya departmanlara göre düzenlerek farklı sohbetler yapılır.

Oluştutulan Bu kanalların bazı önemli sekmeleri vardır. Birincisi, bir kanaldaki sohbet geçmişini barındırmak için merkezi bir bileşen olarak görev yapan Yayınlar veya Konuşmalar sekmesidir. Böylece burada, paylaşılan ileti ve dosyaların tamamını görebilirsiniz.

İkinci olarak, tek tek uygulamalar veya pencereler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan farklı belgeleri karşıya yüklemenize ve ortak çalışma yapmanıza olanak tanıyan Dosyalar sekmesine sahibiz.

Wiki sekmesi, Kanalla ilgili bilgileri veya bağlantıları saklayabileceğiniz bir alan olarak kullanılabilir.

Ayrıca, her bir kanala hem Microsoft hem de üçüncü taraf uygulamalarını birleştiren özel sekmeler ekleyebilirsiniz. Bir sekmeyi özelleştirmek, farklı kanallarınız için daha da iyi iletişim ve iş akışları için en iyi uygulamalara sahip olacağınız anlamına gelir.

Son olarak, Teams kenar çubuğu menüsünde çeşitli araçlar barındırır. Aramalar sekmesi, şirketinizin telefon sisteminin yerine geçerek Ekipler içinden dahili ve harici aramalar yapmanızı sağlar.

Sohbet özelliği, e-postaları ileri geri göndermeye gerek kalmadan bire bir tartışma yapmanın harika bir yoludur.

Ayrıca Toplantılar Sekmesi ile Ekipler içinde de toplantılar planlama ve yönetme gücüne sahipsiniz.

Son olarak, Dosyalar sekmesi OneNote, OneDrive ve SharePoint’teki dosyaları hızlı bir şekilde bulmanıza ve bunlara erişmenize olanak tanır.

Genel olarak, Microsoft Teams tüm iletişim ve işbirliği ihtiyaçlarınızı tek bir pakette merkezileştirerek kuruluşunuza ihtiyaç duyduğu verimlilik artışını sağlar. Göz attığınız için teşekkür ederiz ve Teams’e nasıl başlayacağınızla ilgili sorularınız varsa bize ulaşın!

Teams kullanım kılavuzu Türkçe İndir

Teams kullanım kılavuzu İngilizce İndir