Microsoft

Microsoft 365’i Düşünmeniz İçin Beş Neden

Bu yazımızda, işletmenizin büyüyen güvenlik tehditlerinden korunmak ve verimliliğini artırmak için bilmesi gereken Microsoft 365 içindeki ilk beş özelliği araştıracağız. Gidelim!

# 1 – Çevrimiçi Koruma

Exchange Online Protection ile, e-postalarda ve eklerde gizlenen kötü amaçlı yazılımlara karşı sizi koruyan bir e-posta filtreleme hizmeti alırsınız. Bu ayrıca, gelen kutunuzda gizlenen siber güvenlik tehditlerini izleyen ve belirleyen bulut tabanlı bir çözüm olan ATP veya Gelişmiş Tehdit Koruması ile birlikte gelir.

# 2 – Mobil Cihaz Yönetimi

Mobil Yönetim, çalışanlarınızın şirket verilerine erişmek için kendi cihazlarını kullanmalarını sağlayan Kendi Cihazınızı Getirin Politikasını içeren bir özelliktir. Ekip üyeleriniz, şirket dosyalarına ihlal edilmeden endişe etmeden bağlanırken kişisel telefonlarında, dizüstü bilgisayarlarında veya tabletlerinde çalışabilirler. Bu, şirketinize sağlam bir güvenlik alanı sağlarken esnek bir şekilde çalışma kolaylığı sağlar.

# 3 – Dahili Güvenlik Özellikleri

Azure Information Protection ile dışarıdaki kullanıcıları engellerken, belgelerde ve e-postalarda bulunan hassas içeriğe kimlerin erişebileceğini denetleyebilirsiniz. Ayrıca, elektronik tablolar veya kredi kartları ve sosyal güvenlik numaraları gibi bilgileri içeren Word belgeleri gibi dosyaların Veri Kaybını Önleme ile paylaşılması engellenir.

# 4 – Windows 10 Pro

Windows 7 kullanım ömrünün sonuna yaklaşıyor, yani 2020’de destek kaybedilecek ve en son sisteme geçmenin zamanı gelecek. Microsoft 365 ile birlikte Windows 10 Pro’ya bir yükseltmedir. Bu ayrıca, yeni cihazların kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır olmasını ve buluttan yüklenmiş uygulamaları içermesini sağlayan Windows Otomatik Pilotu sağlar.

# 5 – Microsoft Ekipleri

Son olarak, Microsoft 365 for Business, telefon görüşmeleri, toplantılar ve bireysel veya grup sohbetleri yoluyla iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmanıza olanak tanıyan bir iletişim aracı olan Microsoft Teams ile birlikte gelir. PC, Mac, telefon ve tabletlerde bulunur ve nerede olursanız olun bağlantı kurmanıza ve ortak çalışmanıza olanak tanır. Sonuç olarak, Microsoft 365 etkin BT güvenliği için ihtiyacınız olan tüm uygulamalarla birlikte gelir ve şirketinizin başarısına büyük verimlilik araçlarıyla yardımcı olur. Microsoft 365’in kuruluşunuza nasıl fayda sağlayacağını keşfederken bize ulaşmaktan çekinmeyin!